EN
$
Thailand

Phuket: Chalong
9 offers
9 Nile Residence
9 Nile Residence
Thailand, Mueang Phuket, Chalong
Object typeResidential
Completion dateQ4 2027
DeveloperArt House Group
Total areafrom 250 m² to 552 m²
Down Payment9 212 $
4 bedroomsfrom 250 m²from 398 897 $
from 398 897 $from 1 090 $/m²
Mouana Grande
Mouana Grande
Thailand, Mueang Phuket, Chalong
Object typeResidential
Completion dateQ1 2026
DeveloperMouana Phuket
Total areafrom 538 m² to 596 m²
Down Payment2%
5 bedroomsfrom 538 m²from 1 010 293 $
from 1 010 293 $from 1 878 $/m²
Mutti Family Villas
Mutti Family Villas
Thailand, Mueang Phuket, Chalong
Object typeResidential
Completion dateQ2 2028
DeveloperMutti Development
Total areafrom 202 m² to 580 m²
Down Payment2%
3 bedroomsfrom 202 m²from 549 673 $
4 bedroomsfrom 403 m²from 993 097 $
5 bedroomsfrom 512 m²from 1 400 960 $
from 549 673 $from 2 231 $/m²
Larimar Vista
Larimar Vista
Thailand, Mueang Phuket, Chalong
Object typeResidential
Completion dateQ1 2028
DeveloperAthena Developer
Total areafrom 425 m² to 680 m²
Down Payment2%
4 bedroomsfrom 425 m²from 752 346 $
5 bedroomsfrom 663 m²from 1 074 780 $
from 752 346 $from 1 622 $/m²
Larimar Villas Chalong
Larimar Villas Chalong
Thailand, Mueang Phuket, Chalong
Object typeResidential
Completion dateQ3 2026
DeveloperAthena Developer
Total areafrom 338 m² to 338 m²
Down Payment2%
4 bedroomsfrom 338 m²from 546 602 $
from 546 602 $from 1 613 $/m²
ELITE HILLSIDE VILLAS
ELITE HILLSIDE VILLAS
Thailand, Mueang Phuket, Chalong, Ban Wat Mai
Object typeResidential
Completion dateQ2 2027
DeveloperStone Estate Development Co., Ltd.
Total areafrom 245 m² to 300 m²
Down Payment3 071 $
4 bedroomsfrom 245 m²from 397 669 $
from 397 669 $from 1 623 $/m²
Botanica Chalong Bay
Botanica Chalong Bay
Thailand, Mueang Phuket, Chalong
Object typeResidential
Completion dateQ2 2026
DeveloperBotanica Luxury Phuket Co.Ltd
Total areafrom 294 m² to 690 m²
Down Payment2%
3 bedroomsfrom 294 m²from 918 661 $
4 bedroomsfrom 425 m²from 1 358 706 $
from 918 661 $from 3 125 $/m²
La Vista Luxury Villas
La Vista Luxury Villas
Thailand, Mueang Phuket, Chalong, Ban Wat Mai
Object typeResidential
Completion dateQ4 2023
DeveloperPhuket Best Way
Total areafrom 320 m² to 792 m²
Down Payment2%
4 bedroomsfrom 320 m²from 1 194 541 $
5 bedroomsfrom 741 m²from 2 330 737 $
from 1 194 541 $from 3 145 $/m²
Wyndham Fantasea Condo Chalong
Wyndham Fantasea Condo Chalong
Thailand, Mueang Phuket, Chalong
Object typeResidential
Completion dateQ4 2026
DeveloperFANTASEA PLUS CO., LTD.
Total areafrom 28 m² to 92 m²
Down Payment6 142 $
1 bedroomfrom 28 m²from 82 027 $
2 bedroomsfrom 56 m²from 164 054 $
3 bedroomsfrom 92 m²from 272 484 $
from 82 027 $from 2 930 $/m²
Catalog